فونت اختصاصی بنیادکودک

فونت اختصاصی بنیادکودک فونت اختصاصی بنیادکودک

«بنیادکودک» فونتی خودمانی و بی‌آلایش است، لبخند بر لب دارد و امیدوار است. کودکی خوش‌دل و مصمم است که آرزوهای بزرگی در سر دارد.
فرم‌های این فونت ساده است و با داشتن چشم‌های نسبتا بزرگ، دندانه‌های واضح و تناسبات آشنا، خواناست. در طراحی این فونت تعادلی بین فرم‌های منحنی و صاف برقرار شده؛ به همین دلیل می‌تواند بازه‌ی بزرگی را پوشش دهد، هم از نظر موضوع و هم از نظر گستره‌ی مخاطب. سبک «کوچک» این فونت کودکانه‌تر است و شیرین‌تر. این فونت در رسانه‌های چاپی، دیجیتال و محیطی قابل استفاده و قابل اعتماد است.
بنیادکودک در خلال برنامه‌ریزی برای ری‌برندینگ، به‌منظور ارتباطات موثرتر، در اندیشه خلق فونت اختصاصی بود. به این ترتیب تیم طراحی در راستای مسئولیت اجتماعی و با تکیه بر تخصص خود با مهر با این جریان هم‌راه شد. این تیم با بررسی داده‌ها و اطلاعات ارائه شده از سوی بنیادکودک و ایده‌پردازی بر اساس ویژگی‌های اصلی و صفات بارز برند، کار شخصیت‌بخشی و طراحی کاراکترهای فونت را پیش برد. ضمن توجه به «کودکان» که دلیل وجود بنیادکودک‌اند، «بزرگسال و نیکوکاران» به‌عنوان مخاطبان اصلی و «جایگاه و لحن برند» به تعریف شخصیت متناسبی رسید تا جواب‌گوی نیاز برند باشد. به‌طور مثال میزان نرمی حروف را به‌گونه‌ای در نظر گرفت تا نسبتی با نام بنیادکودک داشته باشد و در عین حال بتواند در نظر مخاطبان پذیرفته شود. فرآیند دیزاین تا اجرای این فونت به‌طور کامل در نرم‌افزار انجام شد.
اکنون بنیادکودک در راستای تأمین نیازهای دانش‌آموزان تصمیم گرفته فونت اختصاصی خود را به صورت عمومی منتشر کند. تیم طراحی نیز با این تصمیم همراه شد و سبک «کوچک» را طراحی کرد و به مجموعه افزود تا خانواده‌ی فونت برای عرضه‌ی عمومی جامع‌تر و کاربردی‌تر باشد و بتواند نیازهای بیش‌تری را پوشش دهد.
بنیادکودکِ «کوچک» با بدنه‌ی نرم‌تر، شکستگی‌های کم‌تر و لبه‌های گرد، نسخه‌ی کودکانه‌ی فونت است.
فونت بنیادکودک توسط مهدی ارشادی و رضا بختیاری‌فرد در سال ۱۴۰۱ طراحی شده است. این فونت دارای ۸ وزن، ۲ سبک و نسخه‌ی وریبل است.
اکنون این فونت در سایت فونت ایران قابل خریداری بوده و کل درآمد حاصل از فروش آن صرف هزینه تحصیل دانش‌آموزان با استعداد کم‌برخوردار خواهد شد.

 
  

 
 
 


نظرات کاربران سایت


فرم ارسال نظر:
* نام
تلفن تماس
* ایمیل  
آدرس وب سایت
* نظر