236 هزار نفر کودک 6 تا 9 سال بی سواد هستند.

236 هزار نفر کودک 6 تا 9 سال بی سواد هستند. 236 هزار نفر کودک 6 تا 9 سال بی سواد هستند.
 
رییس سازمان نهضت سوادآموزی با استناد به آخرین سرشماری سال 90 در ایران گفت: 53 دهم درصد کودکان ایرانی (گروه سنی 6 تا 9 سال) معادل 236 هزار نفر بی سواد هستند و وضعیت سواد حدود سه درصد آنها نیز مشخص نیست .
بر اساس گزارشی که در سایت رسمی خبرگزاری ایرنا منتشر شده است؛ علی باقرزاده روز یکشنبه درنشست تخصصی ارتقای کیفیت درآموزش و یادگیری با بیان اینکه این وضعیت در کشور نگران کننده است، افزود: هرچند ما در گروه سنی 15 تا 24 سال براساس اعلام پایش های جهانی وضعیت خوبی در زمینه سوادآموزی داریم اما در سایر گروه های سنی اوضاع رضایت بخش نیست.
لازم به ذکر است پیش از این نیز در خصوص آمار بیسوادی و ترک تحصیل کودکان آمارهای نگران کننده ای از مقام های مسئول منتشر شده بود. از آن جمله می توان به آمار منتشر شده در سایت مرکز پژوهشهای مجلس در سال 1390 اشاره کرد که آمار بیسوادی رده سنی 6 تا 17 سال را بیش از 3 میلیون نفر اعلام کرده بود.
بنیاد کودک ایران که یکی از سازمان های مردم نهاد با سابقه در زمینه کمک به تحصیل کودکان است در سالیان گذشته موفق شده است بیش از ده هزار کودک را تحت پوشش خدمات خود قرار دهد، البته از آنجاییکه این موسسه همواره با کمک های مردمی اداره می شود، محدودیت منابع باعث شده است تا تمرکز این موسسه خیریه بر کودکان نیازمند تر و با استعداد تر باشد.نظرات کاربران سایت


فرم ارسال نظر:
* نام
تلفن تماس
* ایمیل  
آدرس وب سایت
* نظر