راهنمای پرداخت


همیاران نیک‌اندیش، ضمن قدردانی از حسنِ اعتماد شما به بنیادکودک،­ با توجه به اینکه موسسه خود را مقابل کمک­‌های دریافتی از شما عزیزان ملزم به پاسخ‌گویی می­‌داند،خواهشمندیم ضمن مطالعه دقیق دستورالعمل زیر، یکی از روش‌های ارائه شده را برای پرداخت کمک‌­های خود انتخاب فرمائید : 


روش اول: پرداخت آنلاین از طریق وب‌سایت بنیادکودک

 

از طریق پرداخت آنلاین بلافاصله بعد از پرداخت، شما می‌­توانید ثبت مبلغ واریزی را در کارتابل خود ملاحظه فرموده و همچنین نظارت کامل بر واریزی‌­های خود داشته باشید. همچنین واحد مالی بنیادکودک نیز نیازمند صدور هیچ‌گونه سند حسابداری نبوده و احتمال اشتباه به حداقل ممکن کاهش می‌­یابد.

برای این نوع پرداخت می­‌توانید با در اختیار داشتن رمزِ اینترنتی حساب خود (رمزِ دوم کارت)، با مراجعه به وب‌سایت و وارد نمودن شناسه و کلمه‌عبور که پیش‌تر توسط بنیادکودک در اختیارتان قرار داده شده است، نسبت به پرداخت مقرری یا فوق‌العاده دانش‌آموزان تحت حمایت خود اقدام فرمایید.


در صورتی که از شناسه و کلمه عبور خود در بنیادکودک مطلع نیستید، می­‌توانید با مراجعه به قسمت ورود به سایت در صفحه اصلی وب‌سایت نسبت به بازیابی آن اقدام فرمائید. همچنین می‌توانید از طریق ارسال ایمیل به آدرس: Info@childf.org و یا تماس تلفنی با دفترِمرکزی بنیادکودک، کلمه­ عبور خود را بازیابی فرمایید. 

 

توجه:1. همیارانی که برای اولین بار می­‌خواهند برای دانش‌آموز انتخابی خود واریزی انجام داده و دانش‌آموز تحت حمایت ایشان قرار گیرد، باید با انتخاب گزینه پنجم در صفحه اصلی پروفایل کاربری‌، تحت عنوان "لیست دانش‌آموزانی که هنوز پرداختی برای آن­ها صورت نگرفته است" واریزی خود را انجام دهند. 

زمانی که دانش‌آموز تحت حمایت قرار گرفت، برای پرداخت مقرری در ماه­‌های بعد از طریق انتخاب گزینه "پرداخت وجه " اقدام نمایند.


2. همیارانی که بیش از یک دانش‌آموز دارند، اگر خواهان انتخاب دانش‌آموز جدید هستند، ابتدا مقرری دانش‌آموزان قبلی را پرداخت نموده و بعد اقدام به پرداخت مقرری دانش‌آموز جدید خود نمایند.روش دوم: پرداخت از طریق دستگاه‌­های خودپرداز  (ATM)در صورت در اختیار داشتن کارتِ عابر بانک از یکی از بانک‌­های عضو شبکه شتاب می­‌توانید با مراجعه به یکی از دستگاه‌­های خودپرداز، نسبت به واریز وجه به حساب بنیادکودک اقدام فرمائید.

 

شماره کارت 6037997599188407 نزد بانک ملی به نام "موسسه خیریه بنیادکودک"

 

 
برای استفاده از این روش نکات زیر را مدنظر داشته باشید:


1.  قبلا شماره کارت خود را با مراجعه به وب‌سایت بنیادکودک در صفحه مشخصات خودتان درج فرمایید یا از طریق ایمیل و یا تلفنی به اطلاع واحد مالی بنیادکودک رسانیده باشید. در صورت عدم اطلاع از شماره کارت شما، واحد مالی بنیادکودک قادر به پیگیری و ثبت پرداخت‌­ها به نام شما نخواهد بود و مبالغ پرداختی به صورت نامشخص در حساب­‌ها باقی خواهد ماند.

 

2.  چنانچه شما قصد پرداخت مبلغی به صورت فوق‌العاده (عیدی، هدیه تولد و...) به یک دانش‌آموز را دارید،لطفا به صورت مجزا مبلغ مورد نظرتان را پرداخت فرموده و جمع مبالغ مقرری و فوق‌العاده را به صورت یکجا پرداخت نفرمایید. همچنین موضوع پرداخت فوق‌العاده را از طریق ایمیل یا تلفن به اطلاع بنیادکودک برسانید.

 

3.  همیشه از کارت معرفی شده به واحد مالی بنیادکودک جهت پرداخت استفاده فرموده و در صورت تصمیم به پرداخت وجه با کارت دیگر حتما این موضوع را به اطلاع واحد مالی برسانید.

 

4.  برای پرداخت مقرری ماهیانه‌ دانش‌آموزان از گزینه "بنیادکودک" بر روی دستگاه‌­های خودپرداز استفاده نفرمایید و حتما برای انتقال وجه بابت مقرری شماره کارت موسسه را به طور کامل درج فرمایید.

 

5. هر یک از همیاران محترم می‌­بایست یک شماره کارت را به نام خود در کارتابل ثبت نمایند و ثبت یک شماره کارت برای چند همیار باعث تداخل در ثبت پرداخت‌­ها می‌شود.

 

6.  در پرداخت به صورت کارت به کارت می‎‌‍­‌توانید از همه کارت‌­های عضو شبکه شتاب استفاده فرمایید.

روش سوم: پرداخت از طریق مراجعه مستقیم به شعب بانک و حواله وجه


با مراجعه به یکی از شعب بانک­‌هایی که بنیادکودک در آن دارای حساب است، وجه مورد نظرتان را به حساب بنیادکودک (موسسه خیریه بنیادکودک) به شماره حساب­‌های زیر واریز فرمایید. لطفاً دقت فرمائید پس از واریز وجه، حتما فیش آن را از طریق ایمیل به آدرس Info@childf.org و یا واتس‌آپ واحد مالی به شماره 09126087618 ارسال و تائیدیه آن را دریافت فرمایید.

توجه:

لطفا برای واریز به حساب موسسه از روش Pin Pad که معمولا واریز از طریق فیش بانکی به شماره کارت موسسه و یا استفاده از دستگاه POS داخل بانک‌ها می‌باشد، استفاده نفرمائید؛ زیرا شخص واریز کننده قابل شناسائی نخواهد بود.


خواهشمند است بر روی فیش پرداختی حتما نام و نام خانوادگیِ همیار، همچنین نام و نام خانوادگیِ دانش‌آموز تحت حمایت همیار و شماره عضویت وی و علت واریز وجه را ذکر و درج فرمائید.

 

 

 


                 

 

روش چهارم : پرداخت از طریق تلفن همراه (فقط برای پرداخت کمک‌های عمومی و موردی)همیاران محترم می‌توانند در هر ساعت از شبانه‌روز و بدون نیاز به اینترنت نسبت به پرداخت کمک‌های عمومی و موردی از طریق تلفن همراه اقدام فرمایند. بدین‌ منظور می‌توانید با شماره‌گیری کد‌ِ دستوری #42510*720* نسبت به پرداخت خود اقدام فرموده و بلافاصله گزارش انجام تراکنش را دریافت نمائید.

 توجه: امکان پرداخت مقرری دانش آموزان تحت حمایت همیاران از این روش امکان پذیر نیست.