• گفتگو با دانش آموز نخبه ی بنیاد کودک و قهرمان کونگ فوی کشور
  مینا  یکی از دانش آموزان نخبه ی بنیاد کودک است که از چهار سال پیش بورسیه بنیاد کودک شده است. این دانش آموز موفق شیرازی 17 سال سن دارد و به تازگی موفق به کسب مدال طلا در مسابقات کشوری نیو کونگفوی بانوان در رده جوانان شد. مینا کلاس سوم دبیرستان است و در رشته تجربی تحصیل می کند.
   
  این دانش آموز موفق حدود 11 سال است که در این رشته فعالیت دارد و توانسته مقام های زیادی را چه در سطح استان و چه در سطح کشور کسب کند.
   
  او در گفتگوی کوتاهی که با همکاران ما در دفتر شیراز انجام داد هدف خود را چنین بیان کرد: « هدف من در درس این است که بتوانم با کمک خدا و تلاش و پشتکار خودم این رشته را ادامه بدهم و بتوانم در آینده رشته دانشگاهی پرستاری را انتخاب کنم و آن را ادامه دهم. »
   
  مینا دوست دارد که در کنار تحصیل، ورزش را هم ادامه دهد واگر فدراسیون کونگفو در آینده تیم ملی تشکیل داد  یکی از اعضا تیم ملی در این رشته باشد.
   
  او صمیمانه از همیارش به خاطر تمام زحماتی که برای او کشیده اند تشکر می کند و می گوید: «امیدوارم که بتوانم با آوردن نمرات درسی خیلی خوب و در کنار مقامات خوبی که در ورزش کسب می کنم زحماتشان را جبران کنم.»
   
  مینا دوست دارد که با گرفتن مدرک مربیگری در رشته ورزشی خود بتواند در آینده بچه های بنیاد را که به این رشته علاقه دارند حمایت کند و سهمی در موفقیت آنها داشته باشد.
   
  و در آخر مینا از همه عواملی که در بنیاد فعالیت دارند و زحمت می کشند تشکر کرد و به همه خسته نباشید و خدا قوت گفت.
   
  او از بچه های بنیاد خواست نقاط قوت شان را در هر زمینه ای پیدا و خود را باور کنند تا بتوانند در آن زمینه پیشرفت کنند و یکی از بهترین های جامعه شوند.
   
   
   


 • درخشش کنکوری های بنیاد کودک

  پس از اعلام نتایج کنکور سراسری 1392 دفاتر بنیاد کودک در سراسر کشور غرق شادی بودند. از مددکاران و مسئولین دفاتر گرفته تا همیارانی که خبر موفقیت فرزندشان را دریافت کردند. در کنکور سراسری امسال بنیاد کودک خوش درخشید و کودکانی که پیش از این به خاطر نداشتن امکانات لازم و محدودیت های مالی از چرخۀ تحصیل و پیشرفت بازمانده بودند، بار دیگر بالیدن گرفتند.

  چهره های درخشان ایران زمین در بنیاد کودک زیاد بودند اما در این میان مهتاب.ک با رتبه 105 در رشته تجربی از دفتر کرج؛ مهدی. ش با رتبه 196 در رشته ریاضی از دفتر تهران؛ زهرا. ب رتبه 566 و پیام .ع رتبه 927 علوم انسانی از اردبیل بسیار خوش درخشیدند.

  واحد روابط عمومی دفتر مرکزی بنیاد کودک با یکی از نخبگان بنیاد کودک مصاحبه ای انجام داد که خلاصه ای از آن را می خوانید.

  برای دستیابی به پادکست این گزارش (فایل صوتی) اینجا کلیک کنید حجم: 2.53 مگابایت - زمان: دو دقیقه و چهل و پنج ثانیه


 • سهیلا ۱۹ ساله
  سهیلا 19 سال دارد و در شهر شیراز زندگی می کند. او فقط 5 سال داشت که پدرش را از دست داد. مادر او قادر به تامین زندگی بچه هایش نبود. بنابراین سهیلا به یتیم خانه سپرده شد. 6 سال بعد او را از یتیم خانه اخراج کردند فقط به این دلیل که برادرش به اندازه کافی بزرگ شده و قادر به محافظت از او می باشد.

  بدبختانه برادرش به شدت معتاد به هروئین بود و قادر به نگهداری و تامین هزینه های خواهرش نبود. بنابراین سهیلا شبهای زیادی را در خیابانها به سر می برد و انتظار برادر و دوستانش را می کشید که از برنامه های شبانه خود باز گردند و یا اینکه خوابش می برد تا اینکه بتواند به خانه برود.

  در این زمان بود که مددکاران بنیاد کودک از وضعیت او آگاه شدند و او را فوراٌ تحت پوشش بنیاد کودک قرار دادند و او به زندگی با خواهر خود ادامه داد.

  با وجود آوارگی و بی خانمانی،  سهیلا موفق به کسب معدل بسیار بالائی در مدرسه گردید و یکی از شاگردان برجسته مدرسه شد. سهیلا در حال حاضر در سال سوم دانشگاه مشغول به تحصیل می باشد. او مصمم است که دختر موفق و انسانی مفید شود و تلاش او در این خصوص، در خور تحسین است.
   

 • مجید ۱۰ ساله
  مجید در سن 10 سالگی پدرش را از دست داد.  او در حال حاضر با مادرش زندگی می کند که برای تامین هزینه زندگی مجید و برادر دو قلویش به کار نظافت در خانه ها اشتغال دارد قبل از برخورد با مددکاران بنیاد کودک مجید برای تامین هزینه زندگی خانواده مجبور به کار کردن در یک مغازه بود.

  او در حال حاضر دانشجوی سال اول دانشگاه در رشته علوم کامپیوتر می باشد و دومین عضو جوان خانواده می باشد که با استفاده از کمک های بنیاد کودک به یک موسسه آموزشی عالی راه یافته است.

  مجید در نامه ای به کفیلش در امریکا نوشته است:
  "زندگی، مهربان بودن با یکدیگر و کمک به یکدیگر است. هدف و انگیزه من حرکت به جلو برای پشت سر گذاشتن روزهای سخت و امیدواری برای رسیدن به روزهای بهتر آینده و مفید بودن در اجتماع خود می باشد"
   


1