پارسا پیروزفر فروش بلیت یک سانس از تئاتر خود را به بنیادکودک اهدا کرد

پارسا پیروزفر فروش بلیت یک سانس از تئاتر خود را به بنیادکودک اهدا کرد پارسا پیروزفر فروش بلیت یک سانس از تئاتر خود را به بنیادکودک اهدا کرد


پارساپیروزفر نویسنده، طراح، کارگردان و بازیگر نمایش «ماتریوشکا»، فروش بلیت یک سانس اجرای این نمایش را در ساعت 17 روز جمعه دهم دی‌ماه سال‌جاری به بنیادکودک اهدا کرد. بلیت‌های این نمایش، به صورت همت‌عالی در حمایت از دانش‌آموزان بورسیه بنیادکودک فروخته شد که استقبال چشم‌گیر علاقه‌مندان و نیکوکاران را به دنبال داشت.
این همکاری بنا بر درخواست کارگردان و بازیگر این نمایش با همکاری مدیریت تماشاخانه پالیز و بنیادکودک شکل گرفت.
پس از اجرای این نمایش که با استقبال بسیار گسترده‌ای از نیکوکاران در حمایت از دانش‌آموزان با استعداد نیازمند، همراه بود و جمعی از هنرمندان از جمله سعید پورصمیمی، فرهاد جم و ستاره اسکندری حضور داشتند، پارسا پیروزفر در میان تماشاگران حاضر شد.
بنیادکودک، بار دیگر حمایت و همراهی مداوم همراهان همیشگی خود را ارج می‌نهد و امیدوار است تا هر روز بتواند بیش از پیش، پاسخ‌گوی اعتماد و مهر همراهانش باشد.

*دکتر غلامرضا کاظمی‌دینان:
اجرایی مونودرام در صحنه‌ای با طراحی بسیار ساده
دکتر کاظمی‌دینان با حضور در میان نیکوکاران و همیاران بنیادکودک پس از اجرای نمایش «ماتریوشکا»، با تقدیر از پارسا پیروزفر برای اجرای بیش از 20 نقش در یک نمایش، گفت: این تئاتر بسیار تخصصی و هنری است و اجرای آن به صورت مونودرام در صحنه‌ای با طراحی بسیار ساده، کاری بس دشوار و هنرمندانه است.
وی با اشاره به بازی بسیارخوب، زیبا، ماهرانه و هنرمندانه پارسا پیروزفر در همه نقش‌های مربوط به هشت داستان این نمایش، بیان کرد: تماشاگر با نوع اجرا ارتباطی عاطفی و ذهنی برقرار می‌کند و از تماشای آن واقعا لذت می‌برد.
رییس انجمن روابط عمومی ایران، انجام این‌گونه اعمال نیک را کاری انسانی ذکر کرد و افزود: انسان‌ها مسئول به دنیا‌ می‌آیند، مسئول در برابر خودشان و مسئول در برابر دیگران. نمی‌توان به مشکلات دیگران بی‌اعتنایی کرد و بی‌تفاوت از کنارشان گذشت.
این مسئول با تاکید بر اهمیت مسئولیت اجتماعی تک‌تک اعضای جامعه ادامه داد: این برنامه‌ها به همت هنرمندان و یاری نیکوکاران در رفع گوشه‌ای از مشکلات دانش‌آموزانی که تحصیل را دوست دارند اما امکانات آن برایشان میسر نیست، نقش بسزایی ایفا می‌کند.

*فرهاد جم:
گرداندن یک نمایش در بیش از 90 دقیقه به صورت یک نفره، کار ساده‌ای نیست
فرهاد جم، دیگر هنرمند عرصه سینما و تئاتر نیز در خصوص کار نیک پارسا پیروزفر گفت: این حرکت، بسیار حرکت جذاب و خوبی است که از سوی گروه نمایش «ماتریوشکا» انجام شد.
این بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر با اظهار امیدواری نسبت به انجام بیشتر و بهتر کارها در حمایت از نهادهای خیریه، ادامه داد: این نمایش برای من تجربه بسیار خوبی بود چرا که گرداندن یک نمایش در بیش از 90 دقیقه به صورت یک نفره، کار ساده‌ای نیست و هر کسی از انجام چنین کاری بر نمی‌آید.
فرهاد جم در خصوص حمایت از نهادهای خیریه گفت: امیدوارم با حمایت از بنیادکودک در جهت رشد و ارتقای تحصیلی و فرهنگ جامعه، شاهد درخشش دانش‌آموزان با استعداد نیازمند سراسر کشور باشیم.
وی با اعلام احساس رضایت از تماشای نمایش «ماتریوشکا» افزود: در جشنواره تئاتر فجر و در بخش مروری بر آثار، تئاتر «یرما» را اجرا خواهیم کرد.

*
«ماتریوشکا» وام گرفته از داستان‌های «آنتون چخوف» و نویسندگی پارسا پیروزفر از اول آذرماه در سالن شماره یک تماشاخانه پالیز به روی صحنه رفته و تا ۱۹ دی‌ماه به اجرای خود ادامه می‌دهد.
طراحی و اجرای این نمایش بر عهده این بازیگر صاحب‌نام و توانای سینما و تئاتر کشور بوده و نورالدین حیدری ماهر مجری طرح آن است.
پارسا پیروزفر در نمایش «ماتریوشکا»، به تنهایی ایفاگر بالغ بر ۲۰ نقش است که پیش‌تر آن را در شهرهای مختلف آمریکا و کانادا نظیر لس‌آنجلس، سن‌دیگو، برکلی، تورنتو، مونترآل و ونکوور نیز به اجرا درآورده بود. تعدد و تنوع نقش‌ها در نمایش «ماتریوشکا» نمایانگر هنر وافر این بازیگر محبوب است.
این نمایش، پیش از این در تماشاخانه ایرانشهر نیز با ۴۹ اجرا استقبال بسیاری از هموطنان را در پی داشته است.
پیروزفر تاکنون نمایش‌های «بر پهنه دریا»، «سنگ‌ها در جیب‌هایش»، «گلن‌گری گلن‌راس» و «هنر» را در ایران اجرا کرده است.

*
بنیادکودک، موسسه‌ای غیردولتی، غیرسیاسی و مردم‌نهاد بوده و بیش از 22 سال است که فعالیت خود را در زمینه کمک‎رسانی به دانش‌آموزان با استعداد نیازمند آغاز کرده است. این موسسه با دارابودن 28 نمایندگی در 22 استان کشور و 8 دفتر در 8 استان جهان، در حال حاضر، نزدیک به 9 هزار دانش‌آموز با استعداد نیازمند را حمایت می‌کند.
بنیادکودک علاوه بر مقام مشورتی پذیرفته شده در کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل (ECOSOC)، هرساله از طریق سازمان سوییسی SGS به لحاظ کیفیت و کمیت مورد بررسی و ممیزی قرار می‌گیرد و امتیاز لازم را به دست می‌آورد.
همچنین، این موسسه در سال 86، از هیات دولت مجوزی دریافت کرده که بر اساس آن، کمک به بنیادکودک جزء هزینه‌های قابل قبول مالیاتی محسوب ‌می‌شود.
بنیادکودک همواره به این می‌اندیشد که «هیچ دانش‌آموز با استعدادی نباید به دلیل مشکلات مالی و اقتصادی از تحصیل و تلاش باز بماند».


 
 


 
نظرات کاربران سایت


فرم ارسال نظر:
* نام
تلفن تماس
* ایمیل  
آدرس وب سایت
* نظر