حضور پر شور نمایندگی بنیادکودک بم در جشنواره خشت به خشت ارگ بم

حضور پر شور نمایندگی بنیادکودک بم در جشنواره خشت به خشت ارگ بم حضور پر شور نمایندگی بنیادکودک بم در جشنواره خشت به خشت ارگ بم

آذر95- سیزده سال از وقوع زلزله دلخراش بم می‌گذرد و در این گذر ارگ تاریخی بم که بزرگترین بنای خشت و گلی دنیاست به کندی بازسازی می‌شود. این بنا در نوع خود از لحاظ معماری، وسعت و قدمت تاریخی 2500 ساله یکی از بی نظیرترین بنای‌های خشتی دنیا است.
در این راستا با حرکت مردمی، حمایت مؤسسات غیردولتی و همکاری ارگان‌های دولتی اولین گردهمایی مردمی مشارکت در احیای ارگ بم در عید مبعث برگزار شد و دانش‌آموزان نمایندگی بنیادکودک بم با شرکت در این مراسم حضور پرشوری داشتند.
این مراسم با حضور فرماندار، اعضای شورای شهر و مسئولان اداره‌ها شروع شد و بعد از سخنرانی فرماندار با برنامه‌های شاد فرهنگی ادامه پیدا کرد. دانش‌آموزان برای کشیدن نقاشی دعوت شدند و به 3 نفر از برترین نقاشی‌ها جوایزی اهدا شد. در این مراسم هر کس به نام خود یک خشت درست کرد تا در بنای ارگ قدیم سهیم باشد.
گفتنی است در این میان دانش‌آموزان این نمایندگی نیز با اشتیاق و با تشکیل زنجیره انسانی خشت‌های ساخته شده برای مرمت، ارگ را به داخل ارگ منتقل و در پایان با بازدید از ارگ قدیم، این مراسم زیبا خاتمه پیدا کرد.
روحیه امید و حسِ زندگی در دانش‌آموزان با حضور در این مراسم زنده شد و روز سراسر با نشاطی را گذراندند.
بنیادکودک همواره به این می‌اندیشد که هیچ دانش‌آموز با استعدادی نباید به دلیل مشکلات مالی از تحصیل و تلاش باز بماند.نظرات کاربران سایت


فرم ارسال نظر:
* نام
تلفن تماس
* ایمیل  
آدرس وب سایت
* نظر