بنیادکودک در بام بانک ملی ایران درخشید

بنیادکودک در بام بانک ملی ایران درخشید بنیادکودک در بام بانک ملی ایران درخشید

حمایت از موسسه‌های نیکوکاری، یکی از بسترهایی است که اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند ضمن مشارکت در یک فعالیت انسان‌دوستانه، مسئولیت اجتماعی خود را نیز به انجام برسانند.
به گزارش واحد ارتباطات و جلب مشارکتهای بنیادکودک در آذر ماه95، در پی حمایتِ بانک ملی از موسسات نیکوکاری؛ نیکوکاران می‌توانند با انتخاب «بنیادکودک» از لیست منوی نیکوکاری در سامانه بام بانک ملی، علاوه بر همیاری بنیادکودک در زمینه حمایت از دانش‌آموزان با استعداد نیازمند، این موسسه را در تداوم خدمت‌رسانی‌ بهتر و مؤثرتر یاری کنند.
مدیر واحد ارتباطات و جلب مشارکت‌های بنیادکودک، هدف بنیادکودک را حمایت مالی و معنوی از دانش‌آموزان با استعداد نیازمند اعلام کرد و گفت: این امر، سرمایه‌گذاری برای آینده جامعه است چرا که مبارزه اصولی با فقر و ناتوانی، از راه گسترش دانایی و ارتقای سطح آگاهی به دست خواهد آمد.
حرمت ناظری با یادآوری اهمیت ارزش‌های عمیق تحصیل بیان کرد: هرچند سرمایه‌گذاری در ارتقای توسعه و آموزش افراد، پرهزینه و دیربازده است اما جوامع برای رسیدن به موفقیت و پیشرفت، راهی به جز پیمودن این مسیر ندارند و این مهم به دست نخواهد آمد مگر با پردازش به کودکان آن جامعه.
وی، رسالت این موسسه را حمایت مالی و معنوی دانش‌آموزان با استعداد نیازمند عنوان کرد و گفت: می‌کوشیم با همیاریِ یکدیگر، امروزِ دانش‌آموزانِ با استعداد نیازمند را بسازیم شاید که فردای سرنوشت کشورمان در دستانِ آنان باشد.
ناظری، با در نظر گرفتن این نکته که با وجود همه دشواری‌های موجود در زندگی روزمره، هنوز اشتیاق یاری‌رسانی و میل به مهربانی، زنده است، افزود: ارج نهادن به این همه اعتماد و نوع‌دوستی حقیقتا کار دشواری است و ما را مصمم‌تر می‌کند تا با برنامه‌ریزی‌های دقیق و حساب شده، قدم‌های موثرتری در امر گسترش آموزش و کاهش میزان ترک‌تحصیل در بین دانش‌آموزان میهن‌مان برداریم.
وی با تاکید بر افزایش بهای خدمات مختلف در جامعه از یک‌سو و رشد فعالیت‌های بنیادکودک از سوی دیگر، موضوع تأمین هزینه‌های مؤسسه را همچنان از دغدغه‌های آن به‌ شمار آورد و ادامه داد: اهدای کمک‌های نقدی به بنیادکودک، یکی از بسترهایی است که اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند ضمن مشارکت در یک فعالیت انسان‌دوستانه، مسئولیت اجتماعی خود را نیز به انجام برسانند.
ناظری به همیاری بانک ملی در حمایت از امر نیک با ایجاد روش‌های نوین حمایت از موسسه‌های نیکوکاری اشاره کرد و افزود: بانک ملی در سامانه «بام» و منوی «نیکوکاری»، این فرصت را به نیکوکاران می‌دهد تا با واریز مبلغ دلخواه به حساب بنیادکودک، در حمایت از تحصیل دانش‌آموزان با استعداد نیازمند، سهمی داشته باشند.
وی انعطاف‌پذیری این سامانه را نسبت به ابزارهای الکترونیکی مورد استفاده در سطح جامعه، از ویژگی‌های آن برشمرد و گفت: سامانه بام، بدون نیاز به تعیین نوع تراکنش از سوی مشتری با دریافت مبلغ و حساب مقصد نوع تراکنش تشخیص داده شده و پیام لازم به کاربر نمایش داده می‌شود.
مدیر واحد ارتباطات و جلب مشارکت‌های بنیادکودک، گرافیک زیبای منوی نیکوکاری این سامانه را مورد تقدیر قرارداد و اظهار کرد: در حال حاضر تعداد 8 هزار و 700 دانش‌آموز، از بورسیه بنیادکودک برخوردار هستند و طبق آمار، بنیادکودک تا به حال 1200 دانشجوی فارغ‌التحصیل داشته و نزدیک به 800 نفر دیگر نیز، در دانشگاه‌ها مشغول به تحصیل هستند.
حرمت ناظری در پایان توضیح داد: بنیادکودک با دارابودن 28 نمایندگی در کشور، تاکنون توانسته است بیش از 12 هزار دانش‌آموز و خانواده های آنان را حمایت کند.
گفتنی است، بنیادکودک، موسسه‌ای غیردولتی، غیرسیاسی و مردم‌نهاد است که هزینه‌های اداری و تشکیلاتی آن، از محل کمک‌های عمومی مردمی تأمین می‌شود. همچنین، بر اساس مصوبه هیئت وزیران کلیه کمک‌های اشخاص حقیقی و حقوقی به بنیادکودک، به عنوان هزینه‌های قابل قبول مالیاتی محسوب می‌شود.

*آشنایی با بام
وقتی در بانک ملی حساب باز می‌کنیم می‌توانیم سامانه‌ی پیامک آن را فعال کنیم. پس از آن با ثبت نام در سایت بانک ملی (bm.ir) و سامانه‌ی بام می‌توانیم پروفایل شخصی ایجاد کنیم و به کمک آن عملیات مانده‌ی حساب، انتقال وجه، کارت به کارت، پرداخت قبوض و ... امکان‌پذیر می‌شود.
در منوهای کاربران سامانه‌ی بام گزینه‌ای به نام "نیکوکاری" وجود دارد که موسسه‌های خیریه‌ای که در بانک ملی حساب دارند به همراه آرم آنها نمایش داده می‌شود که بنیادکودک نیز یکی از این موسسه‌ها است.
با انتخاب "بنیادکودک" و تایپ مبلغ و کلیک بر روی گزینه‌ی "پرداخت" می‌توانیم در راستای حمایت از دانش‌آموزان با استعداد نیازمند اقدام کنیم.
نظرات کاربران سایت


فرم ارسال نظر:
* نام
تلفن تماس
* ایمیل  
آدرس وب سایت
* نظر