همدلی همیاران، دلگرمی دانش‌آموزان!

همدلی همیاران، دلگرمی دانش‌آموزان! همدلی همیاران، دلگرمی دانش‌آموزان!بنیادکودک در طول فعالیت 26 ساله خود در مواقع بحرانی با حمایت همیاران داخل و خارج از کشور و با تعریف سرفصل‌های حمایتی در چارچوب قوانین و مقررات موسسه، همواره در کنار خانواده‌های کم‌برخوردار بوده و در همه شرایط با آنان همدل شده است.
در پی شیوع ویروس کرونا و شدت گرفتن آن در هفته‌‎های اخیر، بنیادکودک با همبستگی همیاران خود بیش از 2800 بن‌کارتِ فروشگاه‌های زنجیره‌ای در بین دانش‌آموزان بورسیه در سراسر ایران توزیع کرد.
از آنجا که جامعه هدف بنیادکودک دانش‌آموزانی از خانواده‌های کم‌برخوردار و آسیب‌پذیر هستند، عدم حمایت از آن‌ها در این روزهای بحرانی منجر به بروز مشکلات و معضلات بیشتری برایشان خواهد شد. برای جلوگیری از مواجهه با مشکلات بیشتر، موسسه با در نظر گرفتن سرفصل توزیع کمک‌های معیشتی و به پشتوانه حمایت همیاران و همکاری با فروشگاه ‌های زنجیره‌ای، در اولین فاز حمایتی تعداد 2800 بن‌کارت هر کدام به ارزش 300هزارتومان تهیه کرد و در اختیار خانوده دانش‌آموزان برای تامین مایحتاج زندگی قرار داد.
دلیل اقدام بنیادکودک در تهیه بن‌کارت به جای خرید اقلام و ارسال آن به نمایندگی‌های 36گانه در وهله اول حفظ کرامت انسانی دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان و پس از آن تأمین مایحتاج منطبق با نیاز خودشان و جلوگیری از اتلاف هزینه و زمان بوده است. در سال‌های اخیر بنیادکودک تلاش کرده است با تبدیل اقلام و اجناس غیرنقدی به بن‌کارت و محدود به تهیه اقلام معیشتی، نه تنها دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را از حس رضایت‌بخش تأمین مایحتاج توسط خودشان بهره‌مند کند، بلکه به لحاظ رعایت شأن و کرامت انسانی، فرهنگ نیکوکاری را نیز ارتقا بخشیده است.
علاوه بر این کمک‌های نقدی، مددکاران موسسه نیز با پایش وضعیت سلامت جسم و روان ‌دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان، با آموزش نحوه مقابله با این ویروس و حفظ آرامش و غلبه بر اضطراب، به برون‌رفت از شرایط بحرانی ذینفعان موسسه کمک کرده‌اند.
با وجود همیاران نیک‌اندیش نمی‌گذاریم غم معیشت به دل‌نگرانی باز ماندن از تحصیل دانش‌آموزان افزوده شود.
با همدلی این جامعه نیکوکار در روزهای آینده فاز دوم تهیه بن‌کارت‌ها برای دیگر دانش‌آموزان بنیادکودک آغاز خواهد شد.


 
  


نظرات کاربران سایت


فرم ارسال نظر:
* نام
تلفن تماس
* ایمیل  
آدرس وب سایت
* نظر