نگار و تلاش‌های بی وقفه

نگار و تلاش‌های بی وقفه نگار و تلاش‌های بی وقفه
نگار دانش‌آموز پایه پنجم از شهرکرد این روزها انگیزه ویژه‌ای برای شرکت در مسابقات کاراته دارد. حالا در یک سال اخیر توانسته مدال‌های رنگارنگی در رشته کاراته در سطح استان و کشور به دست آورد اما بهانه این مصاحبه موفقیت جدید نگار است.
• نگار از خودت برای‌مان بگو و اینکه چطور به کاراته علاقه‌مند شدی؟
من پایه پنجم هستم ساکن شهرکرد، از دو سالگی تا شش سالگی ژیمناستیک کار کردم. بعد از آن سراغ کیک بوکسینگ رفتم. اما به دلیل بالا بودن هزینه‎‌ی تمرین و لباس نتوانستم این ورزش را ادامه بدهم. در یک سال اخیر بعد از اینکه بورسیه بنیادکودک شدم؛ توانستم از پس هزینه‌ها بر بیایم.
• در آخرین مسابقه‌ای که شرکت کردی چه مدالی کسب کردی؟
نیمه اسفند ماه با کمک مربی‌ام توانستم در مسابقات بین‌المللی به میزبانی شیراز شرکت کنم و خدا را شکر توانستم مدال طلای سبک کوبه اوزاکا شیتوریو را به دست آورم.
• در این مسابقات چه افرادی از چند استان شرکت کرده بودند؟
شرکت کنندگان از سراسر کشور و کشور‌های همسایه مانند عراق، ترکیه، آذربایجان، افغانستان و پاکستان بودند و نزدیک به 600 ورزشکار دختر در این دوره با همدیگر رقابت کردیم.
• تا کنون چند مدال طلا کسب کردی؟
سه مدال طلا دارم. یک مدال استانی، یک مدال کشوری و حالا هم یک مدال طلای بین‌المللی گرفتم.
• این روزها برای ادامه مسیرت به چه چیزهایی نیاز داری؟
مربی‌ام معتقد است اول تلاش و انگیزه و بعد حمایت؛ من خوشبختانه حمایت مادرم را دارم و تلاش زیادی می‌کنم، اما مساله مالی هم هست. باید بتوانم از پس هزینه مسابقات، مربی و تمرینات بربیایم.
• در حال حاضر برای چه مسابقه‌ای آماده می‌شوی؟
بعد از عید مسابقات استانی را در پیش دارم. هنوز استان میزبان مشخص نیست و بعد از آن هم انتخابیِ تیم ملی را در پیش دارم.
• برای آنکه سهمیه تیم ملی را بگیری چه مراحلی را باید طی کنی؟
باید بتوانم کمربند آبی را به کمربند قهوه‌ای تبدیل کنم.
• بنیادکودک چه تاثیری در روند موفقیت تو داشته و آرزوی تو در آغاز سال نو چیست؟
بنیادکودک در ازای تلاش و کوشش در حوزه تحصیلی و همچنین مواردی مثل ورزش یا فعالیت‌های هنری از ما حمایت مالی می‌کند. من پیش از آشنایی با بنیادکودک نمی‌توانستم مسیر خود را ادامه دهم. چون واقعا تامین هزینه مدرسه و ورزش برای مادرم امکان‌پذیر نبود. بعد از آنکه من بورسیه شدم به صورت منظم مقرری دریافت می‌کنم و می‌توانم نیازهای دیگر مثل ورزش را هم با آنها در میان بگذارم و در بسیاری موارد این نیازها با تشخیص مددکاران برطرف می‌شود. اگر بخواهم از آرزویم بگویم؛ آرزو دارم بتوانم پاسخ زحمات مادرم را بدهم و وارد تیم ملی شوم.
 


نظرات کاربران سایت


فرم ارسال نظر:
* نام
تلفن تماس
* ایمیل  
آدرس وب سایت
* نظر