سمن ها و مدیریت بحران

سمن ها و مدیریت بحران سمن ها و مدیریت بحران
اولین سمینار تخصصی نقش سازمان‌های مردم نهاد در مدیریت بحران با حضور سمن‌های تاثیرگذار در این حوزه در محل ستاد توان افزایی و حمایت از سازمان‌های مردم نهاد شهر تهران برگزار شد.
در این نشست اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران، احمد صادقی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و اعضای هیات مدیره شبکه هماهنگی سازمان‌های مردم نهاد در مدیریت بحران و سمن های فعال این حوزه حضور داشتند.
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران،احمد صادقی با بیان اینکه با توجه به تجربه جهانی در مدیریت بحران باید بدنبال مدیریت بحران اجتماع محور بود گفت: درگیر ساختن نیرو‌های بومی و محلی در برنامه ریزی، سیاستگذاری، هماهنگی، کنترل و سازماندهی مدیریت بحران با هدایت دولت و اولویت پرداخت بسیاری از کمک‌های بلاعوض به سازمان‌های اجتماع محور از راه‌های موفقیت این رویکرد است. او همچنین در ادامه افزود: رویکرد اجتماع محور مبتنی بر توسعه است که ارتقای توسعه پایدار، تاکید بر بهره گیری از دانش و تجربه موجود در سطح محلی، استفاده موثر از منابع، توانایی‌ها و تمایل اجتماعات محلی به حمایت از ذینفعان با نفوذ از جمله اهداف بلند مدت آن بشمار می‌آید
در این نشست اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در سخنانی با اشاره به ظرفیت نهاد‌های مردمی در مدیریت بحران گفت: آموزش‌های مدیریت بحران چه از بعد فرهنگ سازی به منظور پیشگیری، مقاوم سازی ساختمان‌ها و کاهش خسارت‌های احتمالی و چه از بعد مدیریت حین بحران و همچنین کمک به بازتوانی روحی و روانی پس از بحران اهمیت ویژه‌ای دارد.
نجار افزود: دولت‌ها معمولا به تنهایی قادر به اداره امور در مواقع بحرانی نیستند و تشکل‌ها می‌توانند بهترین همراه و یاور دولت در حوزه مدیریت بحران باشند.
وی گفت: در بسیاری از موارد نمی‌توان از وقوع حوادث طبیعی جلوگیری کرد، اما با آموزش می‌توان از بروز خسارت‌های بیشتر پیشگیری نمود.
و در ادامه این نشست شرح وظایف، اساس نامه و چارت تشکیلاتی کارگروه تخصصی تشکل‌های مردم نهاد بررسی شد.
بنیادکودک به عنوان سازمانی مردم نهاد و موثر در توسعه پایدار در این نشست حضور یافت.

 

نظرات کاربران سایت


فرم ارسال نظر:
* نام
تلفن تماس
* ایمیل  
آدرس وب سایت
* نظر