روز دانش‌آموز گرامی باد

روز دانش‌آموز گرامی باد روز دانش‌آموز گرامی باد
دانش‌آموزان از مهم‌ترین سرمایه‌های جامعه‌ هستند. گروهی آموزش‌پذیر و پرانگیزه و کلید رسیدن به جامعه‌ای توسعه‌یافته. دانش‌آموزان با بیش از یک دهه آموزش و فراگیریِ مهارت به مرور برای ساختن آینده یک جامعه آماده می‌شوند. از این رو توجه به این گروه برای برنامه‌ریزی بلندمدت و سرمایه‌گذاری علمی و فرهنگی بسیار حائز اهمیت است. یکی از پیش نیازهای مهم برای نتیجه‌بخشی این برنامه‌ریزی و یکی از شاخص‌های اصلی توسعه‌پایدار توجه به تحصیل دانش‌آموزان و جلوگیری از ترک تحصیل آنهاست.
دانش‌آموزان برای ادامه تحصیل و فراگیری مهارت به امکانات مختلفی نیاز دارند همچون مدرسه، لباس، نوشت‌افزار، تغذیه مناسب و زیرساخت‌های ارتباطی و آموزشی؛ بسیاری از این زیرساخت‌ها توسط دولت‌ها تأمین می‌شود. اما علاوه بر دولت، سازمان‌های مردم‌نهاد نیز به واسطه همراهی عموم مردم می‌توانند تاثیر ویژه‌ای بر کیفیت و کمیت آموزش داشته باشند.
بنیادکودک سازمانی مردم‌نهاد است که با یاری همیارانش در طول 25 سال به صورت مداوم تلاش کرده است تا هیچ دانش‌آموزی از تحصیل بازنماند. علاوه بر آن تا حد امکان شرایط لازم برای ادامه تحصیل دانش‌آموزان را نیز در سراسر ایران فارغ از جنسیت، قومیت، ملیت و مذهب فراهم کرده است. به امید روزی که هیچ دانش‌آموز کم‌برخورداری از تحصیل بازنماند تا راه بهبود آینده هموار شود.
 

نظرات کاربران سایت


فرم ارسال نظر:
* نام
تلفن تماس
* ایمیل  
آدرس وب سایت
* نظر