هزاران امید زیر یک سقف

هزاران امید زیر یک سقف هزاران امید زیر یک سقف
بنیادکودک نمایندگی تهران هزارتایی شد. این نمایندگی با پذیرش هزارمین دانش‌آموز با استعداد کم‌برخوردار به مسیر خود برای یاری‌رسانی به آینده‌سازان این سرزمین ادامه می‌دهد.
این نمایندگی که اکنون 10 درصد جامعه‌ی دانش‌آموزی 10 هزار نفری بنیادکودک را تحت حمایت دارد با ارائه‌ی خدمات  مددکاری، کمک هزینه تحصیلی و آموزش‌های جانبی به دانش‌آموزان، پیش‌بینی می‌کند تا پایان سال 97 دست‌کم 800 دانش‌آموز با استعداد دیگر را تحت حمایت خود قرار دهد.
به همین مناسبت با رئیس نمایندگی تهران آقای محمدی که اکنون بیش از یک سال است این مسئولیت را به عهده دارند، مصاحبه‌ای درباره شرایط دانش‌آموزان و وضعیت نمایندگی تهران داشته‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

1) دانش‌آموزان نمایندگی تهران بیشتر از چه قشری هستند؟

در تهران بیشتر با دانش‌آموزانی مواجه هستیم که یا پدر را از دست داده‌اند و یا پدر و مادرشان از هم جدا شده‌اند. متأسفانه عمده آسیبی که دانش‌آموزان ما در استان تهران درگیر آن هستند ناشی از طلاق والدین است. اصولاً مددکاران با مراجعه به خانواده و بررسی وضعیت دانش‌آموز، با فرد با استعدادی مواجه‌اند که به دلیل ناهنجاری‌های خانواده نتوانسته از استعداد خود بهره ببرد. دسته‌ دیگر دانش‌آموزانی هستند که از مناطق دیگر به تهران مهاجرت می‌کنند و با ورود به یک کلان‌شهر به واسطه ضعف اقتصاد خانواده و مواجهه با این تغییرات فرهنگیِ ناگهانی، دچار آسیب جدی می‌شوند.

2) اگر دانش‌آموز شرایط لازم بورسیه شدن را نداشته باشد و همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردید دچار آسیبی باشد که بر اثر آن از استعداد‌هایش نتواند بهره ببرد؛ بنیادکودک در این زمینه چه اقدامی انجام می‌دهد؟

ما دانش‌آموز را رها نمی‌کنیم. با تشخیص مددکار و با ارائه مشاوره به او و خانواده‌اش سعی می‌شود در بهبود شرایط و بورسیه شدن او کمک کرد. ما آنها را تشویق می‌کنیم تا کارنامه جدیدشان نتیجه بهتری داشته باشد و بتوانند به ما بپیوندند.

3) پس از اینکه دانش‌آموز را شناسایی کردید و مطمئن شدید که او شرایط لازم برای بورسیه شدن را دارد، اقدامات بنیادکودک شامل چه نوع حمایت‌هایی می‌شود؟

در واقع میزان کمکی که ما چه از لحاظ مالی و چه از لحاظ معنوی به دانش‌آموز ارائه می‌دهیم در راستای تحصیل و رشد تحصیلی دانش‌آموز است. همیار دانش‌آموز را انتخاب می‌کند و هزینه مشخصی بابت تحصیل او می‌پردازد و مددکار بنیادکودک رصد می‌کند این مبلغ در زمینه تحصیل دانش‌آموز صرف شود و از طرفی سالی دوبار وضعیت اقتصادی، فرهنگی و تحصیلی و آسیب‌های احتمالی که ممکن است  خانواده را تهدید کند بررسی و راه‌کار لازم ارائه می‌شود.  و این رصد مستمر است. قسمت عمده خدمات فرهنگی ما رصد وضعیت مادر خانواده و دانش‌آموز است. در واقع تمام تلاش مددکار بر این است که طبق شرح وظایف یک مددکار حرفه ‌ای در جریان وضعیت دانش‌آموز  باشد تا هزینه پرداختی در رشد او تاثیر داشته نه صرفا یک پرداختی بدون اثر باشد.

4) رابطه دانش‌آموز با همیار چگونه تعریف شده است؟ چقدر اجازه تماس تلفنی یا حضوری بین دانش‌آموز و همیار وجود دارد؟

اگر همیار تقاضا دهد و دانش‌آموز تمایل داشته باشد، با حضور مددکار در دفتر نمایندگی این دیدار صورت می‌گیرد یا تماس تلفنی برقرار می‌شود. خوشبختانه تا کنون در این زمینه وضعیت نامتعارفی وجود نداشته است.

5) در حال حاضر شما هزار و اندی دانش‌آموز دارید برنامه‌ای برای افزایش وجود دارد؟

 ما در ابتدای سال هدف‌گذاری می‌کنیم. نقطه هدفمان در سال 97 افزایش دانش‌آموز به تعداد 1800 نفر است. اما مستلزم این است که سخت‌افزار ما نیز تامین شود، همیاری و مددکاری نمایندگی نیز به همان اندازه می‌بایست رشد کند. یعنی برای ما مهم است که جذب همیار و به کارگیری مددکار حرفه‌ای و ساز و کار نیروی انسانی نمایندگی تامین شود تا این چرخه درست هدایت شود و به سوی هدف برود.

6) نمایندگی تهران در چه مواردی به دیگر نمایندگی‌ها کمک می‌کند؟

ما مواردی داشتیم که نمایندگی در جذب همیار موفق نبوده یا برای جذب کمک‌های عمومی به همکاری نیاز داشته است. در این موارد با دو نمایندگی همکاری داشتیم.‌

7) فرآیند جذب مددکار به چه صورت است؟

از طریق دفتر مرکزی مطابق قوانین بعد از انجام مصاحبه‌ها و بررسی‌های صورت گرفته مددکار جذب می‌شود اما حتما باید رشته تحصیلی آنها مددکاری باشد چرا که معتقدیم فردی که برای رشته مددکاری به دانشگاه وارد می‌شود؛ هدفش ورود به یک مجموعه با اهداف بشردوستانه است. درنتیجه او آماده‌ی انتخاب این رسالت مهم است و نکته مهمی که در این باره وجود دارد این است که امکان خطا درمورد نیروی اداری وجود دارد اما در بحث مددکاری اصلا این ریسک را نمی‌پذیریم.

8) درحال حاضر چند مددکار در نمایندگی تهران مشغول به خدمت هستند؟

 ما درحال حاضر 9 نفر مددکار در استان تهران داریم.(سه نفر در دفتر قرچک و شش نفر در دفتر تهران)

9) در حال حاضر با توجه به اینکه تقریبا نیمه اول سال رو به اتمام است وضعیت همیاری و جذب همیار به چه صورتی است؟

متاسفانه با توجه به وضعیت اقتصادی امسال جذب همیار برای ما خیلی سخت بوده و نسبت به سال 96 با کاهش جذب همیار روبرو بوده‌ایم و ازطرف دیگر کمک‌های عمومی نیز کاهش یافته است.

10) با قطع همیاری یک همیار، هزینه دانش‌آموز را چگونه  تامین می‌کنید؟

تا زمانی که همیار جدید جایگزین شود با توجه به نرم‌افزار جامع وندا ما رصد می‌کنیم فاصله بین نیاز دانش‌آموز و مبلغ پرداختی را می‌سنجیم و موسسه تا این لحظه موفق شده‌است این عدم پرداخت را جبران کند. حالا امیدواریم از این به بعد بتوانیم در این دامنه تغییرات خود را حفظ کنیم با کیفیت کار را پیش ببریم.

11) برای دانش‌آموزان افتخار آفرین در زمینه‌های ورزشی، هنری و علمی امتیاز ویژه‌ای در نظر می‌گیرید؟

 هم همیاران و هم نمایندگی از او تقدیر و تشکر می‌کنند و تلاش می‌شود نیازهای دانش‌آموز در جهت ایجاد بستری آرام و بی دغدغه برای رشد استعدادهایش در زمینه مادی و معنوی تامین شود.

 12) در پایان نکته‌ای باقی مانده که به آن اشاره نشد؟ اگر هست بفرمائید.

خیر حرفی باقی نمانده با تشکر از شما و همکارانمان در دفتر مرکزی

 

 


 

نظرات کاربران سایت


فرم ارسال نظر:
* نام
تلفن تماس
* ایمیل  
آدرس وب سایت
* نظر