شبی با همیاران بنیادکودک نمایندگی لارستان

شبی با همیاران بنیادکودک نمایندگی لارستان شبی با همیاران بنیادکودک نمایندگی لارستان
همایش نمایندگی تازه تأسیس لارستان به منظور معرفی موسسه و فعالیت‌های آن در شهرهای لار و شیراز برگزار شد. در این همایش مدیران، اعضای هیئت عامل و همکاران بنیادکودک، همچنین همیاران این شهرستان و لاری‌های مقیم شیراز حضور به هم رساندند. با همکاری موسس نمایندگی لارستان، هیئت عامل و نیکوکاران این شهر که بخشندگی، ویژگی بارز و مثال‌زدنی آنهاست، برگزاری همایش نتایج مطلوبی را به دنبال داشت. از بیان حس نیکوکاری لاری‌ها همین بس که نازنین‌مریم (مهمان خردسال این همایش) با اهدای پس‌انداز خود به بنیادکودک، از دانش‌آموزان کم‌برخوردار شهرش حمایت کرد.همیار با ذوق این نمایندگی آقای محمد جاوید نیز شعری در وصف نمایندگی لارستان سرود که بخشی از آن در ادامه آمده است:
بیا تا کودکان را یار باشیم
انیس و مونس و غم خوار باشیم
بیا تا در مسیر مهربانی
همیشه با خدا همکار باشیم
و در پاشیدن بذر محبت
به دل‌ها مثل یک ابزار باشیم
در این بنیاد عشق و شور جاری ست
بیا این شور را تکرار باشیمهمچنین جزییات بیشتر همایش به قلم گزارشگر یکی از نشریه‌های محلی لارستان در پی آمده است:
غروب یکی از واپسین روزهای خردادماه باز هم گردهم می‌آییم بر سر قراری دیگر به رسم دیرین. جایی همین حوالی. همین نزدیکی‌ها در همین شهر. به سالن وارد شدم. چهره‌ی محبوب مردی را دیدم که با کمال تواضع به استقبال می‌آید. مردی شریف از تبار مهربانی. نامش خلیل است و نسبش به شریفان می‌رسد. او کسی نبود جز دکتر خلیل شریف‌زاده مؤسس بنیادکودک نمایندگی لارستان. کسی که سال‌هاست دور از شهر و دیار بوده ولی قلبش همچنان برای زادگاهش و کودکان شهرش می‌تپد. لحظه‌ای با تمام وجود خدا را شکر می‌کنم به خاطر وجود تمام آدم‌های خوب که هنوز هم وجود دارند و عطر حضورشان هنوز استشمام می‌شود.
چهره خیلی از مهمان‌ها آشنا بود و صمیمی. از مسئولین گرفته تا نیک‌اندیشان، پزشکان، وکلا، کسبه، سرمایه‌گذاران، فرهنگیان و... . امشب از جای‌جای لارستان گردهم آمده‌اند برای یاری رساندن به دانش‌آموزان کم‌برخوردارِ لارستانی تا نگذارند دانش‌آموزی به خاطر فقر از تحصیل بازبماند. برنامه با تلاوت قرآن و سرود ملی و اجرای آقای زارع آغاز می‌شود. مردی که خود نیز یکی از اعضای هیئت عامل بنیادکودک نمایندگی لارستان است. بعد از اجرای کلیپ، سخنرانی خانم دادخواه مدیرعامل بنیادکودک را در پی داریم. بانویی که در مورد اهداف و چگونگی تأسیس این بنیاد از ابتدا تا کنون توضیح می‌دهد و از سخنانش می‌شود فهمید که چه انسان‌های بزرگی از سرتاسر کشور به این موسسه پیوسته‌اند و چه مهربانند و بی‌توقع. اجرای موسیقی سنتی توسط دو نوجوان از گروه موسیقی ماهور نیز به نوبه‌ی خود جالب و دیدنی است که باید آنها را تحسین و تشویق کرد. دانش‌آموزی به نام کوثر نیز از ابتدای مراسم، نقاشی زیبایی کشید و در پایان آن را به خانم دادخواه تقدیم کرد.
نوبت به سخنرانی دکتر شریف‌زاده می‌رسد؛ مؤسس بنیادکودک نمایندگی لارستان. برق شادی را می‌شود در چشم‌هایش دید و خرسند از اینکه در کنار همشهریانش دستان نیازمندانی را به یاری می‌گیرد. انسان‌ها خوشبخت نمی‌شوند مگر اینکه برای خوشبختی دیگران بکوشند. خانه‌ی دلتان آباد و همواره پر فروغ باد.
کودک دوست داشتنی شهرم. روزها را عاشقانه سپری کن. بخند و به جای مهتاب بر تاریکی شب‌ها بتاب. تو بهترین حس دنیایی.

محبوبه وحیدیان- کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی 

نظرات کاربران سایت


فرم ارسال نظر:
* نام
تلفن تماس
* ایمیل  
آدرس وب سایت
* نظر