درخشش دانشجوی بنیادکودک در مسابقات جهت‌یابی

درخشش دانشجوی بنیادکودک در مسابقات جهت‌یابی درخشش دانشجوی بنیادکودک در مسابقات جهت‌یابی
تیم ملی جهت‌یابی ایران با حضور یکی از دانشجویان بنیادکودک نمایندگی اصفهان در مسابقات بین‌المللی "جام حیدرعلی‌اف آذربایجان" مقام پنجم را کسب کرد.
در این مسابقات که با حضور22 تیم برگزار شد، 100 ورزشکار از قاره‌های اروپا، آسیا و آفریقا به همراه تیم 15 نفره ایران با ترکیب 8 آقا و 7 خانم به رقابت پرداختند.
دومین و سومین روز این مسابقات در منطقه جنگلی و گردشگری «نابران» جمهوری آذربایجان واقع در 170 کیلومتری شمال شرق باکو در نزدیکی ساحل دریای خزر برگزار شد.
تیم ایران با کسب دو مدال برنز و مقام پنجم به کشور بازگشت. کسب این دو مدال توسط ورزشکاران ایرانی به ویژه حضور دانشجوی با استعداد بنیادکودک در کنار 100 ورزشکار دیگر در این رقابت‌های معتبر، بسیار افتخارآفرین است.
شایان ذکر است رشته ورزشی جهت‌یابی، پیدا کردن راه معین با بهره‌گیری از نقشه و قطب‌نما و دارای مقررات و اصولی است که آموزش آن پیش از این برای افراد نظامی بود، اما امروزه با بنیان‌گذاری فدراسیون بین‌المللی جهت‌یابی و گسترش آن به همه اشخاص، این ورزش به یک رشته پایه تبدیل شده است.
ورزش جهت‌یابی به دلیل توانایی‌های بالای ذهنی و بدنی که برای اشخاص به‌وجود می‌آورد، در خلال چند سال گذشته مورد توجه کشورهای مختلف قرار گرفته است.
 

نظرات کاربران سایت


فرم ارسال نظر:
* نام
تلفن تماس
* ایمیل  
آدرس وب سایت
* نظر