26 کانکس آموزشی در مناطق زلزله‌زده مستقر شد

 26 کانکس آموزشی در مناطق زلزله‌زده مستقر شد  26 کانکس آموزشی در مناطق زلزله‌زده مستقر شد


 
26 کانکس آموزشی جایگزین مدارس از سوی بنیادکودک در مناطق زلزله‌زده مستقر شد.
به گزارش واحد ارتباطات بنیادکودک، تاکنون 26 کانکس آموزشی جایگزین مدارس از سوی بنیادکودک در روستاها و شهرستان‌های استان کرمانشاه مستقر شد.
بنا بر این گزارش، این کانکس‌ها در روستاهای "مشکنار"، "دولنگان"، "نوده"، "فرمایشه اله‌نظر"، "بزمیرآباد"، "رمکی" و شهرستان‌های"ثلاث باباجانی" و "سرپل‌ذهاب" از توابع استان کرمانشاه مستقر شده است.
بنا بر این گزارش، این کانکس‌ها از نوع ساندویچ‌پنل و مجهز به سرویس بهداشتی هستند و در پی اعلام اداره کل نوسازی آموزش و پرورش کرمانشاه، به مناطق یادشده ارسال شده‌اند.
همچنین در راستای اهداف بنیادکودک، تعدادی کوله‌پشتی و لوازم تحریر نیز به این منطقه ارسال شده است.
لازم به ذکر است، بنیادکودک مقرر کرده است تعداد 60 کانکس به مناطق زلزله‌زده ارسال کند که مابقی کانکس‌ها به مراتب آماده و ارسال خواهد شد. همچنین با توجه به کمک‌های مردمی، احتمال افزایش تعداد کانکس‌ها وجود دارد.
این گزارش می‌افزاید: این مؤسسه در راستای تخریب ۴۴ مدرسه در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه، اقدام به جمع‌آوری کمک‌های مردمی جهت آماده سازی شرایط مساعد تحصیلی برای دانش‌آموزان مناطق زلزله‌زده کرده است.
گفتنی است، شامگاه یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۷٫۳ در مقیاس بزرگای گشتاوری در استان کرمانشاه رخ داد. کانون زمین‌لرزه ۵ کیلومتری شهر ازگله کرمانشاه و در مرز ایران و عراق بود. استان کرمانشاه با مساحت ۲۴،۶۴۰ کیلومتر مربع، هفدهمین استان ایران از نظر وسعت به‌شمار می‌رود. 
نیكوكاران و همیاران می توانند به منظور حمایت از دانش‌آموزان آسیب‌دیده این حادثه از طریق لینک زیر کمکهای نقدی خود را ارسال و یا از طریق واریز به حساب‌های بانکی و یا كارت مؤسسه كه اطلاعات آن بر روی وب‌سایت بنیادکودک موجود است اقدام کنند.
لینک واریزی
 
 
 


نظرات کاربران سایت


فرم ارسال نظر:
* نام
تلفن تماس
* ایمیل  
آدرس وب سایت
* نظر