برگزاری پنل تخصصی مسئولیت اجتماعی دانشگاه و دانشگاهیان و سفارش‌گیری آنها از جامعه

برگزاری پنل تخصصی مسئولیت اجتماعی دانشگاه و دانشگاهیان و سفارش‌گیری آنها از جامعه برگزاری پنل تخصصی مسئولیت اجتماعی دانشگاه و دانشگاهیان و سفارش‌گیری آنها از جامعه
پنل تخصصی با عنوان «مسئولیت اجتماعی دانشگاه و دانشگاهیان و سفارش‌گیری آنها از جامعه» با حضور تیم تحقیق و با مشارکت روسای برخی از مراکز پژوهشی، اعضای هیأت مدیره و نمایندگان بیش از بیست سازمان مردم نهاد و همچنین مدیرعامل و مسئولان بنیادکودک در سالن جلسات موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی بنیادکودک به نقل از موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی؛ "نسرین نورشاهی" رئیس موسسه و مجری طرح ضمن خوش‌آمد به شرکت کنندگان در پنل، هدف از برگزاری این نشست را کمک به مفهوم و تعریف عملیاتی مسئولیت اجتماعی دانشگاه و دانشگاهیان و سفارش گیری آنها از جامعه بیان کرد و گفت: این پنل فاز ابتدایی پروژه مسئولیت اجتماعی دانشگاهیان است و امیدوارم با ارائه نظرات اعضای پنل نسبت به انتظارات سازمانهای مردم نهاد از جامعه دانشگاهی بیش از گذشته مطلع شویم.
 وی سازمانهای مردم نهاد را قلب مهربان جامعه توصیف کرد و افزود: "امیدوارم این پروژه یک مقدمه برای برقراری ارتباط بیشتر بین دانشگاهیان و بدنه جامعه باشد و بتوانیم به‌عنوان یک پیشگام این مهم را به سرانجام برسانیم."
 بر پایه این گزارش؛ "مقصود فراستخواه"، عضو تیم تحقیق با بیان اینکه تجربه زیسته سازمانهای مردم نهاد به‌عنوان پوینده های اجتماعی  در اثربخشی این طرح پژوهشی بسیار کارآمد خواهد بود گفت: تاکنون مسائل دانشگاه و جامعه بیشتر ارتباط دانشگاه و صنعت بوده است و این پژوهش در صدد ایجاد ارتباط موثر با بدنه جامعه است.
وی افزود: جامعه سفارش‌های خاموش بسیاری دارد و نیازمند دانش تخصصی و میان رشته‌ای است. دانشگاهها می‌توانند از طریق تعامل دو سویه با سازمانهای مردم نهاد به تامین نیازهای دانشی لازم برای انجام مسوولیت‌های اجتماعی کمک کند.
لازم به ذکر است؛ در این پنل تخصصی مدیرعامل، قائم مقام و رئیس جلب مشارکت بنیاد کودک حضور داشتند و در انتهای جلسه راهکارهای خود را پیرامون مسئولیت‌های اجتماعی دانشگاه و دانشگاهیان برای بهتر برگزار شدن اینگونه پنل‌ها ارائه دادند.


 
 


نظرات کاربران سایت


فرم ارسال نظر:
* نام
تلفن تماس
* ایمیل  
آدرس وب سایت
* نظر