آغاز هفته ملی کودک مبارک‌باد...

آغاز هفته ملی کودک مبارک‌باد... آغاز هفته ملی کودک مبارک‌باد...
16 مهر هرسال، هم زمان با 11 اکتبر، هفته ملی کودک نام گرفته‌ است؛ روزی که در آن خانواده‌ها، مربیان و دست‌اندرکاران مسائل کودکان، فرصت می‌یابند تا درباره کودک و دنیای زیبای آن بیندیشند و افق‌های زیباتری برای آینده کودکان ترسیم کنند؛ چراکه کودکان هر سرزمین، در پرتو استعداد سرشار خویش، امیدهای آینده آن کشور و ارمغان‌آور فردایی بهتر برای آن سرزمین هستند.
کودکان، آسیب‌پذیرترین گروه در هر جامعه هستند که عدم توجه به وضعیت آنان، سبب خدشه‌دار شدن زندگی کودک می‌شود.
در دنیای‌کنونی، موضوع کودک و تربیت و پرورش صحیح او، از اساسی‌ترین مسائل اجتماعی و از ارکان مهم سعادت بشری است؛ از این‌رو دانشمندان، از نظر روانی و تربیتی، درباره کودک مطالعات و تحقیقات ژرف و عمیقی انجام داده و کتاب‌های زیادی نگاشته‌اند. هم‌چنین کشورهای بزرگ به منظور پرورش درست و صحیح جسم و جان کودکان، سازمان‌های گسترده‌ای را به وجود آورده و کودکان را از هرجهت تحت مراقبت‌های علمی و عملی قرار داده‌اند.
هفته ملی کودک، فرصت مناسبی است تا به شرایط کنونی کودکان که مظهر آینده هستند بیشتر بیندیشیم چرا که آینده جامعه ما وابسته به نشاط و تحرک کودکان است.
در این راستا بنیادکودک با همیاری نیک‌اندیشان تلاش می‌کند با توجه بیشتر به کودکان، شناخت نیازهای آنان و جایگاه‌شان در جامعه، شرایطی مناسب فراهم آورد تا کودکان با استعداد نیازمند از حق طبیعی خود که تحصیل و آموختن دانش است بازنمانند و با ساختن آینده‌ای روشن برای آنان، فردای ایران پربار و درخشان رقم خورد.نظرات کاربران سایت


فرم ارسال نظر:
* نام
تلفن تماس
* ایمیل  
آدرس وب سایت
* نظر