برگزاری اولین سمینار طرح غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان

برگزاری اولین سمینار طرح غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان برگزاری اولین سمینار طرح غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان
اولین سمینار طرح غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان با رویکرد توان‌افزایی، کسب و کار و کارآفرینی با مشارکت بنیادکودک و بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان با حضور صد و هشتاد دانش‌آموز بنیادکودک، مددکاران، تعدادی از اعضای افتخاری، تعدادی از دانش‌آموزان و مسئولین خانه هدی و مسئولین بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان در تاریخ 96/04/15 در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهر زاهدان برگزار شد.
اهداف اصلی طرح عبارتند از :
اشاعه فرهنگ کارآفرینی و ترغیب دانش‌آموزان آموزش دیده برای ورود به فرآیند کارآفرینی و ایجاد کسب و کارهای جدید
کمک به شناسایی و کشف استعدادهای کارآفرینی در میان جامعه دانش‌آموزان آموزش دیده
کمک به بسترسازی برای تفکر خلاق و پرورش ایده‌های نو با رویکرد کارآفرینی و سمت‌گیری در بازار کسب و کار در میان دانش‌آموزان
این پروژه به دنبال آموزش و اجرا نیست بلکه به دنبال آن است تا دیگران را برای اجرا و آموزش ترغیب کند. در این رویکرد ایجاد آگاهی و علاقه در دانش‌آموزان برای دنبال‌کردن آموزش‌های کارآفرینی اهمیت دارد به گونه‌ای که دانش‌آموزان نگرش‌شان را به آینده عوض کنند و آینده حرفه‌ای خود را نه در استخدام شدن برای دیگری بلکه در راه‌اندازی یک کسب و کار مستقل ترسیم کنند.
در این طرح سعی می‌شود آموزش‌هایی جهت ایجاد انگیزه و آشنایی با مفاهیم کارآفرینی و کسب و کار ارائه شود. این آموزش‌ها به صورت کارگاهی و عملیاتی بوده به گونه‌ای که فراگیرنده در مسیر یادگیری درگیر می‌شود. کارگاه‌ها به گونه‌ای در نظر گرفته شده که فرصتی برای تمرین راه‌اندازی کسب و کار فراهم شود.
در مرحله بعد چند کلیپ در خصوص کارآفرینی و کسب و کار برای دانش‌آموزان پخش شد تا بهتر با اهداف طرح آشنا شوند. سپس از دو نفر از کارآفرینان موفق دعوت به عمل آمد تا برای دانش‌آموزان در خصوص کسب و کارشان صحبت کنند.
در آخر پذیرایی از دانش‌آموزان انجام و فرم‌های ثبت‌نام در بین دانش‌آموزان به منظور شرکت در کارگاه‌های آموزشی توزیع شد.
شایان ذکر است تمامی هزینه‌های برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های این دوره توسط شرکت فناپ تأمین شده است.
همه تلاش کارشناسان در فناپ، ساختن جاییست که با استفاده از فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی، دغدغه‌های شما را کم می‌کند و به شما فرصت می‌دهد بیشتر زندگی کنید...
برای آشنایی با شرکت فناپ اینجا را کلیک فرمایید.

 

 

نظرات کاربران سایت


فرم ارسال نظر:
* نام
تلفن تماس
* ایمیل  
آدرس وب سایت
* نظر