«یک تکه زندگی» در حمایت از دانش‌آموزان با استعداد نیازمند و به یاد عباس کیارستمی

«یک تکه زندگی» در حمایت از دانش‌آموزان با استعداد نیازمند و به یاد عباس کیارستمی «یک تکه زندگی» در حمایت از دانش‌آموزان با استعداد نیازمند و به یاد عباس کیارستمی
قاصدکی که از پنجره وارد شده بود، از در بیرون رفت...
عباس کیارستمی ۷۷ ساله شد. مردی که ما را در این پهنه‌ خاکستری دلپذیر، این «چند روز در میان»، دگر بار به تماشای برگ و برف و درخت دعوت می‌کرد، به مکث در بازی چوب و موج، به تماشای شیطنت کلاغ‌ها و درنگی بر هر آن‌چه هست در این فاصله میان سیاه و سپید. افسوس که او دیگر در میان ما نیست، باز هم «مرگ صبوری نکرد، این مرگ حاصلخیز».
در «یک تکه زندگی» هفتاد و هفت هنرمند گرد هم آمده‌اند تا تمام قد به او ادای احترام کنند. تا هفتاد و هفت تکه زندگی را، هر یک از منظر خویش در قاب تصویر به او هدیه دهند، به او که «وقتی آمد آمد، وقتی بود بود و وقتی رفت بود.»

گالری ایوان در جدیدترین نمایشگاه خود میزبان 77 عکس از آثار 77 هنرمند شناخته شده ایرانی است. این نمایشگاه که به یاد «عباس کیارستمی» برگزار می‌شود، «یک تکه زندگی» نام دارد که به کوشش پرهام دیده‌ور روز جمعه 16 تیر 96 ساعت 16 تا 21 با حضور این هنرمندان گشایش می‌یابد.
این گالری، درصد متعلق به خود از محل فروش این آثار را به بنیادکودک در حمایت از دانش‌آموزان با استعداد نیازمند اهدا خواهد کرد.
آثار هنرمندانی چون جعفر پناهی، رعنا جوادی، مریم زندی، شادی قدیریان، کاوه گلستان، مهران مهاجر، کاوه نجم آبادی، صابر ابر، رضا کیانیان و بیش از 50 هنرمند دیگر در این نمایشگاه به نمایش درمی‌آید.
بازدید از نمایشگاه «یک تکه زندگی» به مدت دوهفته و تا روز جمعه 30 تیرماه از ساعت 16 تا 20 برای عموم امکان‌پذیر است.
گفتنی است؛ این نمایشگاه در محل گالری ایوان به نشانی الهیه، مریم شرقی، خیابان مهدیه، خیابان جبهه، خیابان لسانی، بن‌بست حمید، شماره1 برگزار می‌‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند همه روزه به جز شنبه‌ها از ساعت 16 تا 20 از این آثار دیدن کنند.
گالری ایوان از اردیبهشت ۹۵ آغاز به کار کرده و با هدف معرفی و حمایت از هنرمندان جوان معاصر و پیشرو و نیز تقدیر از هنر پیشکسوتان، بر این باور است که رابطه هنرمند و گالری، یک رابطه دو طرفه بوده و کاری گروهی‌ است و تلاش می‌کند از راه فرهنگ و هنر در خدمت هنر و انسانیت باشد.


 

نظرات کاربران سایت


فرم ارسال نظر:
* نام
تلفن تماس
* ایمیل  
آدرس وب سایت
* نظر