نمایش خصوصی فیلم سعادت آباد در حمایت از بنیاد کودک

اکران خصوصی «جدایی نادر از سیمین...»، برای‌مان یک تجربه به یاد ماندنی بود. حس خوب حضور داشتن کنار انسان‌هایی مهربان و دوست‌داشتنی، که به بهانه‌ی تماشای یک فیلم تحسین شده (که اتفاقاً این روز‌ها نامش بیش از گذشته بر سر زبان جامعه‌ی سینمایی ایران و جهان است)، گردهم آمده بودند، به خاطره‌ی یک عصر بهاری فراموش نشدنی تبدیل شد. حالا می‌دانستیم که تماشای یک فیلم خوب، بهانه‌ی قشنگی برای گردهم آمدن است، به خصوص وقتی باهم بودن و فیلم دیدن مان یک دلگرمی کوچک برای دانش‌آموزانی باشد که تحصیل نه آرزو، که حق طبیعی آن‌ها است.
با پیوستن مازیار میری، کارگردان مطرح سینمای ایران به خانواده‌ی بنیاد کودک که همزمان با نمایش آخرین ساخته‌اش، فیلم «سعادت آباد» بود، تصمیم گرفتیم تا به پشتوانه‌ی همیاری صمیمانه‌ی ایشان، «سعادت آباد» را برای اعضای خانواده‌ی بنیاد کودک و علاقمندان به سینما، نمایش دهیم. همانند تجربه پیشین، تالار ایوان شمس را برای برگزاری مراسم انتخاب کردیم. در غروب برفی شنبه پنجم آذر باز هم با حضور گرم دوستان و همیاران همیشگی‌مان غافلگیر شدیم. پیش از شروع نمایش فیلم، آقای دکتر مظلوم - از همیاران قدیمی بنیاد کودک که ساکن کشور امریکا هستند و آن زمان در ایران حضور داشتند- برای دقایقی از تجربه‌ی حمایت از مددجویشان که سال گذشته از رشته‌ی حقوق فارغ‌التحصیل شده بود، سخن گفتند و سپس همیار دیگرمان آقای علیرضا خمسه و آقای رضا فیاضی هم چند دقیقه‌ای دغدغه‌های‌شان در لزوم حمایت از کودکان و دانش‌آموزان مستعدِ تحصیل را با مهمانان در میان گذاشتند.
برگزاری دو جلسه نمایش خصوصی فیلم‌های مطرح سینمای ایران، بهانه‌ی خوبی است تا به تداوم فعالیت‌های فرهنگی به ویژه در این فضا امیدوار‌تر باشیم. امیدوار به اینکه دور هم جمع شدن‌های این چنینی می‌تواند مرهمی برای روزمره‌گی‌های‌مان باشد